Być kobietą przedsiębiorczą

Być kobietą przedsiębiorczą

Znam wiele osób, które męczy praca na etacie i chciałyby założyć własną firmę, równie dużo jednak jest osób, którym taka praca odpowiada. Czerpią z niej satysfakcję i zadowolenie.

Zapewne wiele osób stoi przed dylematem, czy warto pracować na etacie, czy może lepiej otworzyć własną firmę. Niestety nie da się jednoznacznie określić, co jest lepsze. Wszystko to zależy od wielu czynników takich jak np. ambicje danej osoby, plany na przyszłe życie, podejście do pracy, a także umiejętności i predyspozycji do prowadzenia biznesu. 

Zanim jednak podejmiesz decyzję czy iść na swoje czy może zostać na etacie, spróbuj rozwiązania połowicznego (daj sobie czas i szansę na pogodzenie obu tych przedsięwzięć).

Chciałabyś samodzielnie decydować o czasie pracy i rozkładzie swojego dnia? Być sama dla siebie szefem a przy tym mieć stały kontakt z ludźmi i zarabiać?

Jeśli na chwile obecną masz pracę, spróbuj połączyć ją z pracą dodatkową, jeśli nie masz stałego etatu, tym bardziej niewiele ryzykujesz. Rozpocznij od kręgu najbliższych znajomych i rodziny. Poinformuj najbliższe otoczenie o Twoim nowym, dodatkowym zajęciu. Zorganizuj spotkanie przy kawie, poleć produkty czy usługi które oferujesz. Spróbuj czegoś nowego. Jeśli po czasie zobaczysz, że sprawia Ci to radość a przy większym zaangażowaniu czasu jesteś w stanie zarobić satysfakcjonującą Cię kwotę, możesz rozważać odejście z etatu i rozpocząć przygodę z przedsiębiorczością.

Tak naprawdę tylko do Twojej pracowitości, talentu oraz zaangażowaniu w pracę zależy czy będziesz osiągała wyniki czy też nie.

Niniejszym wpisem rozpoczynam cykl pn. „Kobieta przedsiębiorcza”, który będzie skierowany do wszystkich Pań, które rozważają założenie własnej działalności lub już ją prowadzą. Będę chciał przekazać garść przydatnych informacji do szukania inspiracji, celu, motywacji a także kwestii bardziej organizacyjno-prawnych prowadzenia własnego biznesu.

Najważniejsze aby zrobić pierwszy krok… Niech to właśnie od niego rozpocznie się Twoja przedsiębiorczość.

Gdzie szukać inspiracji i darmowych szkoleń z zakresu przedsiębiorczości:

  1. www.akademiaparp.gov.pl
  2. www.funduszejakietoproste.pl
  3. www.inwestycjawkadry.info.pl
  4. www.aktywnosckobiet.pl
  5. Powiatowe i Wojewódzkie Urzędy Pracy

Zapraszam wszystkie Panie do dzielenia się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzenia firmy oraz zadawania pytań w kwestii prowadzenia własnej działalności.

Piszcie do nas na adres: blog@bezowijania.com

Monika Zygmunt – Jakuć

Prawnik, właściciel firmy szkoleniowej „bez owijania”

Podziel się

Contact us

public.common.backtop